stres, STRES a Odbourávání stresu

Stres můžeme chápat jako obrannou reakci našeho organismu na vnější či vnitřní vlivy, tzv. stresory. Je-li organismus vystaven situaci, která mu vadí, spustí obranné reakce.

 

 

Co se děje při stresu v našem organismu

Naše tělo se skládá z několika systémů. Tyto systémy jsou tvořeny orgány, které jsou tvořeny tkáněmi. To vše se skládá z buněk. Při stresu jsou kladeny vysoké nároky na výrobu energie právě v našich buňkách, aby vše fungovalo. Buňky jsou nuceny vyrábět více energie, přičemž produkují jako vedlejší produkt odpad. Tomuto odpadu říkáme volné radikály. Právě tyto volné radikály poškozují naše buňky.


Odstranění volných radikálů = 1. krok na cestě ke zdraví
Volné radikály neutralizujeme pomocí vhodných antioxidantů, jako jsou např. RESVERATROL, vitamín E, vitamín C, zelený čaj, chlorofyl, selen. Antioxidanty jsou schopny na sebe navázat volné radikály.

2. krokem je doplnění mikroživin.
Mikroživiny jsou důležitým zdrojem energie pro naše buněčné elektrárny tzv. mitochondrie.

 

Antioxidanty za Vás NEvyřeší příčinu stresu!

V žádném případě netvrdíme, že když budete doplňovat antioxidanty, vše se v mžiku vyřeší! Co ale tvrdit můžeme je, že pokud bude Váš organismus dobře vyživen a nebude přetěžován zevnitř, dokážete Vy sami daleko lépe řešit příčiny Vašeho stresu.

Důkaz: Běžte ve stresu a hladoví nakupovat do marketu potraviny. Vyfoťte si, co jste nakoupili. Výsledkem bude pravděpodně ještě větší stres, protože se nebudete stačit divit, co vše jste přinesli. Na druho stranu, když se před nákupem projdete např. lesem a po cestě si dáte třeba banán, tak výsledek Vašeho nákupu bude znát. Můžeme říci, že i hlad je určitá forma stresu....

 

Bojuj nebo uteč

Lidský organismus je naprogramovaný při stresu buď na boj nebo na útěk. Tento program nás chráníl v době lovu, válek, ale v moderním světě, kdy je stres téměř každodením chlebem, nám škodí. Respektive, neškodí nám stres samotný, ale jeho vedlejší účinky. V boji nebo při útěku je tělo nastaveno na produkci hormónů a uzpůsobí i další tělesné funkce pro "lepší výkon".

 

Pokud nás např. vystresuje šéf v práci, dopravní situace nebo naše dítě donese špatnou známku ze školy, stres nastartuje procesy našeho těla. Vyšší příliv energiie, hormónů. atd.  jsou nedostatečně zpracovány a dochází k přetěžování našeho organismu.  Pokud je organismus přetěžován častěji, může to mít neblahé důsledky pro náš zdravotní stav a vitalitu. 

Stres a překyselení organismu jsou jedny z hlavních příčin vzniku civilizačních onemocnění. 

 

 

Závěr
Pokud tomu zcela nerozumíte, nevadí. Objednejte se na konzultaci a my Vám v praxi ukážeme, jak můžete mít více energie, jak být odolnějšími a výkonnějšími ve stresových situacích nebo při větší psychické zátěži.

 

Mohlo by Vás zajímat: Překyselení organismu nebo zkušenosti našich klientů.

Objednejte se na konzultaci, poraďte se s odborníky, co konkrétně je pro Vás nejvhodnější nebo se podívejte se na zkušenosti našich klientů.

z našeho magazínu